Dini Soru / Sorular / Bankada çalışmak haram mı

Bankada çalışmak haram mı

Sponsorlu Bağlantılar

Bankada çalışmak haram mı

Soru

Kadınların iş hayatı

Merhaba, ben Avusturya’da yaşıyorum ve ticaret akademisini bitirdim. Şu anda bankada çalışıyorum ama pek iyi hissetmiyorum kendimi. Bankada çalışmak caiz midir? Faizle alakam yok muhasebe bölümündeyim. Ve şu an baş örtüm yok ama kapanmak istesem iş yerinde yasak. İyi olan saatlerimi kendim ayarlayabiliyorum ondan namazlarımı vaktinde kılabiliyorum.
Hayalimdeki iş değil bu ve bazen çok mutsuzum ama bazende hamd olsun diyorum. Birazda işten dolayı hastalanıyorum. Sırtımda sorun olduğu için uzun süre oturmak hiç iyi gelmiyor ama işim büro işi olduğu için hep oturmak zorundayım. İşten çıkınca hiç bir şey yapamıyorum sürekli sırt ağrım geçsin diye uzanmak zorundayım. Bana lütfen yardımcı olun karar veremiyorum. Hata yapmaktan pişman olmaktan korkuyorum. Çıksam mı? Çıksam nasıl bir işe girmem gerek? Hem kapanmama izin verdikleri ve namazlarımı vaktinde kılabildiğim bir iş olmasını diliyorum. Ama hiç bir fikrim yok. Çok kararsızım lütfen bana yardımcı olun.
Şimdiden Allah razı olsun.

Cevap

Merhaba hanım kardeşim. Bankada çalışmanızı tavsiye etmem ve ilk fırsatta bırakmanızı tavsiye ederim. Faiz ile işleyen bir sistemin içerisinde çalışmak huzuru, bereketi ve Allah’ın rızasını kaçıracağı malumdur. Böyle bir karar alırsanız hata yapmış olmazsınız. Rızık için korkmayın rızkı veren Allah’tır. Onun rızası ve ebedi saadet için dünyevi bazı sıkıntılara katlanmayı göze almalıyız. İlk fırsatta helal bir geçim ile geçinmeyi ve tesettüre girmeyi rabbim size nasip eylesin. Allah’a emanet olun.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Sanal ortamda zina başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgini Çekebilir

İslama göre cinsellik nasıl olmalı

Sponsorlu Bağlantılar İslama göre cinsellik nasıl olmalı Soru Merhaba hocam. Evlilikte islama göre cinsellik nasıl …

İslamda kırkı çıkan bebeğe ne yapılır

Sponsorlu Bağlantılar İslamda kırkı çıkan bebeğe ne yapılır Soru Bebeğin kırkı çıkmış ama akşamları gezmeye …

Bir yorum

  1. Allahim sizden razi olsun. Güzel duaniz ve cevabiniz icinde cok tesekkür ederim. Sizde Allah’a emanet olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.